Από τον Ιούνιο του 2017 (κάθε Ιούνιο-Ιούλιο), λειτουργεί καλοκαιρινό αθλητικό Camp για παιδιά της Πανεπιστημιούπολης και της ευρύτερης περιοχής, από 6-16 ετών.

Στο καλοκαιρινό Camp, τα παιδιά έχουν τη δυνατότητα, με την καθοδήγηση αξιόλογων και καταρτισμένων καθηγητών φυσικής αγωγής και παιδαγωγών να μυηθούν στις τεχνικές αρκετών ομαδικών και ατομικών αθλημάτων και αγωνισμάτων, να μάθουν να συνεργάζονται, να συμμετέχουν και να επικοινωνούν, αξιοποιώντας εποικοδομητικά τον ελεύθερο καλοκαιρινό πρωινό τους χρόνο.

Αναπτύσσονται δράσεις αθλοπαιδιών, χορού, μουσικοκινητικής ανάπτυξης και καθοδήγησης, ασφάλειας, υγιεινής, μαζικού αθλητισμού, πολιτισμού, επιμόρφωσης και δεξιοτεχνίας γενικότερα.

Την γενικότερη επίβλεψη του καλοκαιρινού Camp έχει το Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο με τα μέλη Ε.Ε.Π. Φυσικής Αγωγής και η Επιτροπή Αθλητισμού του Πανεπιστημίου Πατρών.

Δηλώστε συμμετοχή (αμέσως μετά την περίοδο του Πάσχα) στη φόρμα εκδήλωσης ενδιαφέροντος που βρίσκεται στον παρακάτω σύνδεσμο.

Φόρμα εκδήλωσης ενδιαφέροντος

Πρόσφατες Ανακοινώσεις