Φοιτητική ομάδα του Πανεπιστημιακού Γυμναστηρίου Πατρών συμμετείχε στη λιτανεία για την 59η επέτειο της Επανακομιδής της Τιμίας Κάρας του Πολιούχου των Πατρών Αποστόλου Ανδρέου.

Την Κυριακή 24 Σεπτεμβρίου 2023, το απόγευμα, η φοιτητική ομάδα συμμετείχε στην ιερά λιτάνευση της Τιμίας Κάρας που ξεκίνησε από την πλατεία τριών Συμμάχων και μέσω της οδού Αγίου Ανδρέου κατευθύνθηκε στον Ιερό Ναό Αγίου Ανδρέου.

Στην λιτάνευση συμμετείχαν προσκεκλημένοι Μητροπολίτες, ιερείς, ψάλτες, εκπρόσωποι των πολιτικών, στρατιωτικών αρχών, εκπαιδευτικών και άλλων φορέων καθώς και πλήθος κόσμου.

Τη φοιτητική ομάδα στη λιτανεία συνόδεψε ο αποσπασμένος καθηγητής Φυσικής Αγωγής στο Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο για το 2023-2024, κ. Πολύβιος Μπρακατσέλος.