Αγαπητοί γονείς και φίλοι του Πανεπιστημιακού Γυμναστηρίου,

Σας καλωσορίζουμε στην νέα προπονητική χρονιά 2023-2024 του Πανεπιστημίου Πατρών για παιδιά και λοιπούς ενήλικες.

Πρόκειται για αθλητική  δράση η οποία αναπτύσσεται για πάνω από δέκα χρόνια ως σήμερα, σε συνεργασία με την Επιτροπή Αθλητισμού του Πανεπιστημίου Πατρών και την Εταιρεία Αξιοποίησης και Διαχείρισης Περιουσίας Πανεπιστημίου Πατρών.

Στη δράση αυτή γίνονται συστηματικές εβδομαδιαίες προπονήσεις με την καθοδήγηση έμπειρων προπονητών και προπονητριών που είναι πτυχιούχοι φυσικής αγωγής με αντίστοιχη ειδίκευση και προπονητική εμπειρία ή και έχουν άδεια άσκησης επαγγέλματος από τη Γενική Γραμματεία Αθλητισμού.

Οι προπονήσεις στις αθλητικές ακαδημίες ξεκινούν από το Σάββατο 9 Σεπτεμβρίου 2023 σε όλα τα αθλήματα για τους μικρούς μας φίλους αλλά και για τους ενήλικες με προπονητές, στις σύγχρονες εγκαταστάσεις του Πανεπιστημίου Πατρών, στο Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο, στην Πανεπιστημιούπολη. Θα περιλαμβάνονται τα παρακάτω αθλήματα όπως αναφέρεται στο συνημμένο πίνακα με το πρόγραμμα.

Η εγγραφή είναι δωρεάν και η μηνιαία συνδρομή ανέρχεται στα 25,00€ για το πρώτο παιδί και για τους ενήλικες. Προβλέπονται εκπτώσεις για αδέρφια , μέλη της πανεπιστημιακής κοινότητας, κ.λπ. Στο πρόγραμμα του Στίβου η μηνιαία συνδρομή ανέρχεται στα 20,00€ για το πρώτο παιδί.

Πληροφορίες από τις 9 Σεπτεμβρίου 2023 και κάθε Τρίτη 4-5μμ, Τετάρτη 6μμ, Σάββατο 9-2μμ, Κυριακή 9-2 μμ, στο Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο ή και στο τηλ.: 2610-997755 (Αρμόδιοι: Άρης Αγγελόπουλος & Γρηγόριος Μικρώνης).
Επιπλέον πληροφορίες στον ιστότοπο του Πανεπιστημιακού Γυμναστηρίου και ειδικά στα παρακάτω links:

Αιτήσεις για τα παιδιά γίνονται ψηφιακά στο:

Αιτήσεις για τα ενήλικες γίνονται ψηφιακά στο:

Σημείωση:
1. Σε όλα τα αθλήματα -εκτός του Βόλεϊ- θα πραγματοποιούνται προπονήσεις χωρίς αγωνιστικό πρόγραμμα αλλά με πολλούς φιλικούς αγώνες
2. Το Βόλει συμμετέχει αγωνιστικά και επίσημα στο τοπικό πρωτάθλημα με την ομάδα Κορασίδων αλλά και Φοιτητριών του Αθλητικού Ομίλου Φίλων Πανεπιστημίου Πατρών.
3. Το Τένις για παιδιά και ενήλικες θα ξεκινήσει από τη Τρίτη 3 Οκτωβρίου 2023 σύμφωνα με το παρακάτω πρόγραμμα.
4. Το πρόγραμμα Fitness για γυναίκες θα ξεκινήσει από τη Δευτέρα 2 Οκτωβρίου 2023.
5. Το Kick Boxing δεν θα πραγματοποιηθεί.

Αγαπητοί γονείς και φίλοι του Πανεπιστημιακού Γυμναστηρίου,

Αιτήσεις για τα παιδιά γίνονται ψηφιακά στο:

Αιτήσεις για τα ενήλικες γίνονται ψηφιακά στο:

Σημείωση:
3. Το Τένις για παιδιά και ενήλικες θα ξεκινήσει μετά τις 15 Σεπτεμβρίου 2023 σύμφωνα με νέα ανακοίνωση
5. Το Kick Boxing δεν θα πραγματοποιηθεί.