Βράβευση Άρη Αγγελόπουλου, Συντονιστή Πανεπιστημιακού Γυμναστηρίου Πατρών

Από τον Σύνδεσμο Ελλήνων Προπονητών Πετοσφαίρισης (Σ.Ε.Π.ΠΕ.)

Λίγες ημέρες πριν την αλλαγή προς τη νέα χρονιά 2024, το Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο Πατρών υποδέχθηκε με ενθουσιασμό και θαυμασμό τη βράβευση του Άρη Αγγελόπουλου από τον Σύνδεσμο Ελλήνων Προπονητών Πετοσφαίρισης (Σ.Ε.Π.ΠΕ.) για τη συνεισφορά του ως Ομοσπονδιακός Προπονητής στις Εθνικές μας ομάδες Πετοσφαίρισης.

Η βράβευση πραγματοποιήθηκε τη Δευτέρα 26 Δεκεμβρίου 2023, στο κατάμεστο κλειστό γήπεδο αθλοπαιδιών του Ιωνικού Νέας Φιλαδέλφειας, στην Αθήνα.

Ο Άρης Αγγελόπουλος, μέλος Ε.Ε.Π. Φυσικής Αγωγής και Συντονιστής του Πανεπιστημιακού Γυμναστηρίου αναγνωρίζεται για μία ακόμα φορά από την αθλητική κοινότητα και την ηγεσία της Πετοσφαίρισης, ως Ομοσπονδιακός Προπονητής των Ελληνικών Εθνικών ομάδων, και βραβεύτηκε τόσο για την κατάκτηση της 5ης θέσης σε Ολυμπιακούς Αγώνες, όσο και για την κατάκτηση Πανευρωπαϊκών Πρωταθλημάτων (6η θέση) αλλά και για τη συλλογή όλων των χρωμάτων μεταλλίων σε Βαλκανικά Πρωταθλήματα.