Από την Τρίτη 18 Οκτωβρίου 2022, ξεκινούν οι προπονήσεις Κολύμβησης για Φοιτητές και Φοιτήτριες  και για τα υπόλοιπα μέλη της Πανεπιστημιακής Κοινότητας, στο Κολυμβητήριο “Ολυμπιονίκης Α. Πεπανός”, Πατρών Κλάους 91, Κουκούλι, Πάτρα.

Οι προπονήσεις θα πραγματοποιούνται κάθε Τρίτη και Πέμπτη 10:00 το πρωί έως 1:00 το μεσημέρι. Όλες και όλοι που θα συμμετέχουν πρέπει να έχουν εκδώσει την κάρτα μέλους του Πανεπιστημιακού Γυμναστηρίου.

Υπεύθυνος και συντονιστής των προπονήσεων Κολύμβησης είναι ο Νικόλαος Βασιλείου, Ε.Ε.Π. Φυσικής Αγωγής στο Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο Πατρών στον Υγρό Στίβο. Στο προπονητικό έργο συνδράμουν και τα υπόλοιπα μέλη Φυσικής Αγωγής του Πανεπιστημιακού Γυμναστηρίου.

Απαραίτητος εξοπλισμός: Πετσέτα ή μπουρνούζι, σαγιονάρες, σκουφάκι, κολυμβητικό μαγιό, προαιρετικά γυαλιά.