Το Πανεπιστήμιο Πατρών με αντιπροσωπεία φοιτητών και φοιτητριών και με τη φροντίδα του Πανεπιστημιακού Γυμναστηρίου, τίμησε την 55η επέτειο της Επανακομιδής της Τίμιας Κάρας του Πολιούχου της Πόλεως των Πατρών Αγίου Ανδρέα, συμμετέχοντας στην Ιερή Λιτανεία.

Η Ιερή Λιτανεία πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 25 Σεπτεμβρίου 2022, ώρα 19:00 με αφετηρία τις οδούς Αγίου Ανδρέου και Αγίου Νικολάου, με κατεύθυνση προς τον Ιερό Ναό Αγίου Ανδρέου.

Τους φοιτητές και τις φοιτήτριες συνόδεψαν οι αποσπασμένοι καθηγητές Φυσικής Αγωγής στο Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο για το 2022-2023 Ιωάννα Αλεξόπουλου, Πολύβιος Μπρακατσέλος και Άγγελος Ροζής.

Το Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο συγχαίρει τους φοιτητές και τις φοιτήτριες για τη συμμετοχή τους στην Ιερή Λιτανεία.