Στη λιτανεία για την εορτή του Αγίου Ανδρέου Πατρών στις 30 Νοεμβρίου 2023 συμμετείχαν φοιτήτριες και φοιτητές εκπροσωπώντας το Πανεπιστήμιο Πατρών.

Με την επιμέλεια του Πανεπιστημιακού Γυμναστηρίου και για άλλη μία χρονιά, οι σπουδαστές και οι σπουδάστριές μας τίμησαν την εορτή του Πολιούχου των Πατρών αλλά και το Πανεπιστήμιο Πατρών που σήμερα εόρταζε κι αυτό!

Εορταστικό, λαμπρό, πανευφρόσυνο το σημερινό κλίμα στον Ιερό Ναό του Αγίου Ανδρέου, στην πόλη ολόκληρη αλλά και στη διαδρομή από την οποία πέρασε η λιτανεία!

Στη λιτανεία, εκ μέρους του Πανεπιστημιακού Γυμναστηρίου, συνόδεψαν τις φοιτήτριες και τους φοιτητές ο Πολύβιος Μπρακατσέλος και ο Άγγελος Ροζής, αποσπασμένοι καθηγητές φυσικής αγωγής στο Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο για το ακαδημαϊκό έτος 2023-2024.