Ολοκληρώνεται την Τετάρτη 1 Ιουνίου με τον τελικό αγώνα το διατμηματικό φοιτητικό πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου του Πανεπιστημίου Πατρών 2021-2022 που διοργανώνεται από το Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο με υπεύθυνο τον αποσπασμένο καθηγητή Φυσικής Αγωγής για το ποδόσφαιρο, Χρήστο Τσίκα.

Στον τελικό αγώνα και για την κούπα που θα διεξαχθεί στις 6:30 το απόγευμα στο γήπεδο του Πανεπιστημιακού Γυμναστηρίου, θα αγωνιστούν οι ομάδες του τμήματος Ιατρικής με την ομάδα του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Τεχνολογίας Υπολογιστών. Σας περιμένουμε να χειροκροτήσετε τις προσπάθειες των φοιτητών και ποδοσφαιριστών!

Θυμίζουμε τα ζευγάρια των προημιτελικών και των ημιτελικών με τα αντίστοιχα αποτελέσματα κατά τμήματα και την εξέλιξη ως τον τελικό:

ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ

1. Μηχανολόγων & Αεροναυπηγών Μηχανικών-Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Τεχνολογίας Υπολογιστών 1-3
  2. Φοιτητική Εστία-Μαθηματικών 1-3
  3. Ιατρικής-Φιλολογίας  7-0
  4. Φυσικοθεραπείας- Μηχανικών Η/Υ & Πληροφορικής 6-1

ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ

1. Ιατρικής-Μαθηματικών 1-0
  2. Φυσικοθεραπείας-Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Τεχνολογίας Υπολογιστών 2-3 (στην παράταση)

ΤΕΛΙΚΟΣ ΑΓΩΝΑΣ

Τετάρτη 1 Ιουνίου 2022, ώρα 6:30 μμ. Γήπεδο Πανεπιστημίου Πατρών-Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο

Ιατρικής-Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Τεχνολογίας Υπολογιστών