Γήπεδο με χλοοτάπητα

Διαστάσεις: Γ.Γ.Α.

Περίφραξη: ΝΑΙ

Χαρακτηριστικά τάπητα: Φυσικός χλοοτάπητας

Τρόπος διάθεσης στην Πανεπιστημιακή Κοινότητα: Διατίθεται με προτεραιότητα για την διεξαγωγή των ετήσιων αγώνων του εσωτερικού πανεπιστημιακού πρωταθλήματος ποδοσφαίρου,  του τουρνουά 7Χ7, των αθλητικών ακαδημιών παιδιών του Πανεπιστημίου Πατρών και για περιορισμένο αριθμό προπονήσεων των ομάδων των τμημάτων με τη κάρτα γυμναστηρίου.

Προμήθεια υλικού: Παρέχεται υλικό (μπάλες) με την επίδειξη πάσου, διακριτικά για τις ομάδες, κλειδί ντουλάπας φύλαξης ρουχισμού.

Ξερό Γήπεδο

Έτος κατασκευής: 2004

Αριθμός γηπέδων: 1

Διαστάσεις: Γ.Γ.Α.

Περίφραξη: ΝΑΙ

Χαρακτηριστικά τάπητα: Χώμα

Τρόπος διάθεσης στην πανεπιστημιακή κοινότητα: Ελεύθερη χρήση τις πρωινές και απογευματινές ώρες με την επίδειξη κάρτας Γυμναστηρίου.

Προμήθεια υλικού: Παρέχεται υλικό (και για τα δύο γήπεδα), με την επίδειξη κάρτας Γυμναστηρίου, μπάλες, διακριτικά για τις ομάδες, γάντια τερματοφύλακα, κώνοι, κλειδί ντουλάπας φύλαξης ρουχισμού.