Κλειστό Γήπεδο Καλαθοσφαίρισης - Πετοσφαίρισης

Αριθμός κλειστών γηπέδων: 1

Αριθμός ανοικτών γηπέδων: 6

Διαστάσεις: Γ.Γ.Α.

Χαρακτηριστικά τάπητα: Ξύλινος τάπητας (Παρκέ)

Τεχνολογία: Ψηφιακός πίνακας αποτελεσμάτων, προβολείς, κλιματισμός, έξοδοι κινδύνου.

Τρόπος διάθεσης στην πανεπιστημιακή κοινότητα: Ελεύθερη χρήση τις πρωινές ώρες, σύστημα τηλεφωνικών κρατήσεων μόνον για οργανωμένες ομάδες της Πανεπιστημιακής Κοινότητας για τις απογευματινές κυρίως ώρες, με την επίδειξη κάρτας γυμναστηρίου, ελεύθερη χρήση τα απογεύματα αν δεν προπονούνται/αγωνίζονται οργανωμένες Πανεπιστημιακές ομάδες.

Προμήθεια υλικού: Παρέχεται υλικό με την επίδειξη κάρτας Γυμναστηρίου, μπάλες, διακριτικά για τις ομάδες, κώνοι, κλειδί ντουλάπας φύλαξης ρουχισμού.

Ανοικτά Γήπεδα Καλαθοσφαίρισης

Έτος κατασκευής: 1992

Αριθμός γηπέδων: 2

Διαστάσεις: Γ.Γ.Α.

Περίφραξη: ΝΑΙ

Χαρακτηριστικά τάπητα: Ελαστικός τάπητας

Τεχνολογία: Φωτισμός

Τρόπος διάθεσης στην πανεπιστημιακή κοινότητα: Ελεύθερη χρήση τις πρωινές και απογευματινές ώρες με την επίδειξη πάσου.

Προμήθεια υλικού: Παρέχεται υλικό (μπάλες) με την επίδειξη πάσου, διακριτικά για τις ομάδες, κλειδί ντουλάπας φύλαξης ρουχισμού.