Φιλικός αγώνας μπάσκετ « Jump Ball Αγάπης » με φιλανθρωπικό σκοπό

Διεξαγωγή φιλικού αγώνα μπάσκετ μεταξύ των τμημάτων Φαρμακευτικής και Χημικών Μηχανικών για την οικονομική συνεισφορά στην καμπάνια του Παναγιώτη-Ραφαήλ, έχει προγραμματιστεί από κοινωνικά ευαισθητοποιημένους φοιτητές του Πανεπιστημίου Πατρών.

Η εκδήλωση θα λάβει χώρα την Τετάρτη 23 Οκτωβρίου στις 5:30 μ.μ.,στο κλειστό Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο Πατρών.

Αξίζει να σημειωθεί ότι θα πραγματοποιηθεί μίνι ενημέρωση σχετικά με την ασθένεια SMA (Nωτιαία μυική ατροφία) με σκοπό την ευαισθητοποίηση του κοινού και την πληροφόρηση του σχετικά με τον τρόπο πρόληψης.

Ο φιλανθρωπικός αγώνας έχει σκοπό την ενίσχυση του έργου «Γίνε ο ήρωας του Παναγιώτη Ραφαήλ».

Στην είσοδο του γυμναστηρίου θα υπάρχει κουμπαράς συνεισφοράς για όποιον το επιθυμεί.

Κατηγορία ανακοίνωσης: