Προκήρυξη για την πρόσληψη καθηγητών φυσικής αγωγής με σύμβαση έργου, στις Αθλητικές Ακαδημίες και στην Εκγύμναση Ενηλίκων στο Πανεπιστήμιο Πατρών, περιόδου 2017-2018

Η Επιτροπή Αθλητισμού του Πανεπιστημίου Πατρών, όπως και την περυσινή περίοδο, έχει εισηγηθεί και προβαίνει στην Προκήρυξη για την πρόσληψη καθηγητών φυσικής αγωγής  με σύμβαση έργου, για προπονήσεις στις αθλητικές ακαδημίες και σε ενήλικες στο Πανεπιστήμιο Πατρών για το ακαδημαϊκό έτος 2017-2018.

Οι αθλητικές ακαδημίες καθώς και η εκγύμναση ενηλίκων σε κάθε άθλημα, θα λειτουργούν μόνο εφόσον συμπληρωθεί ο απαιτούμενος αριθμός συμμετεχόντων ανά άθλημα.

Η λειτουργία τους θα πραγματοποιείται κυρίως τα Σαββατοκύριακα σε πρωινή ζώνη και κάποιες μέρες κατά τη διάρκεια της εβδομάδας, ανάλογα με τις προπονητικές απαιτήσεις των αθλημάτων. Ανά άθλημα θα πραγματοποιούνται δύο ή τρείς προπονήσεις ανά εβδομάδα, και στην Κολύμβηση οι παρουσίες θα είναι τρείς ανά εβδομάδα και μεσημέρια/απογεύματα. Όλες οι αθλητικές δράσεις θα πραγματοποιούνται στις αθλητικές εγκαταστάσεις του Πανεπιστημιακού Γυμναστηρίου και στο Κολυμβητήριο που βρίσκεται στη φοιτητική εστία στην πανεπιστημιούπολη.

Τα αθλήματα που πιθανόν θα λειτουργήσουν για αθλητικές ακαδημίες και ενήλικες από το Σεπτέμβριο 2017, με απαραίτητη προϋπόθεση τον ελάχιστο αριθμό συμμετοχών ανά άθλημα είναι:

• Ποδόσφαιρο Ακαδημιών
  • Κολύμβηση Ακαδημιών
  • Aqua Aerobic Ενηλίκων
  • Αντισφαίριση Ακαδημιών
  • Αντισφαίριση Ενηλίκων
  • Κλασσικός Αθλητισμός Ακαδημιών
  • Καλαθοσφαίριση Ακαδημιών
  • Πετοσφαίριση Ακαδημιών
  • Fitness – Pilates - Aerobic Ενηλίκων
  • Ελληνικοί παραδοσιακοί χοροί Ακαδημιών

Απαραίτητα δικαιολογητικά για την κατάθεση της αίτησης: