Καλοκαιρινό Αθλητικό Camp για παιδιά_Πεπραγμένα 1ης Εβδομάδας

Ολοκληρώθηκε η 1η εβδομάδα του αθλητικού καλοκαιρινού camp του Πανεπιστημίου Πατρών στις εγκαταστάσεις του Πανεπιστημιακού Γυμναστηρίου. Πραγματοποιήθηκαν προπονήσεις, δράσεις και επιμορφώσεις για τα παιδιά  από το προπονητικό προσωπικό και από εργαζόμενους της Πανεπιστημιακής κοινότητας που ενημέρωσαν τα παιδιά για θέματα υγιεινής και ασφάλειας.

Η 1η εβδομάδα περιείχε προπονήσεις στο ποδόσφαιρο, στο βόλεϊ, στο στίβο, στο τένις και στο χορό. Πραγματοποιήθηκαν περιηγήσεις από ασφαλείς διαδρομές στο Πανεπιστημιακό Campus, προσκλήθηκαν η γιατρός εργασίας του Πανεπιστημίου Πατρών κα Δήμητρα Τριανταφύλλου και ο τεχνικός ασφαλείας του Πανεπιστημίου Πατρών κ. Γεώργιος Θωμόπουλος, οι οποίοι συνομίλησαν με τα παιδιά για θέματα οδικής συμπεριφοράς, ασφάλειας σε περίπτωση σεισμού και φωτιάς, αλλά και θεμάτων που πρέπει να προσεχτούν κατά την κολύμβηση και την έκθεση στον ήλιο. Η γιατρός και ο τεχνικός ασφαλείας ανανέωσαν το ραντεβού τους με τα παιδιά και για την ερχόμενη εβδομάδα με τις νέες εγγραφές.

Συνημμένα θα βρείτε ενδεικτικές αναμνηστικές φωτογραφίες των δράσεων της 1ης περιόδου !!!

Λεπτομέρειες για το καλοκαιρινό αθλητικό camp θα βρείτε: http://gym.upatras.gr/node/452