Προκήρυξη για την πρόσληψη ιατρού με σύμβαση έργου, στο Αθλητικό καλοκαιρινό Camp στο Πανεπιστήμιο Πατρών

Η Επιτροπή Αθλητισμού του Πανεπιστημίου Πατρών, έχει εισηγηθεί και προβαίνει στην Προκήρυξη για την πρόσληψη ενός ή δύο ιατρών με σύμβαση έργου ανάλογα με τις εγγραφές, για την ασφάλεια των παιδιών στο καλοκαιρινό Sports Camp που θα πραγματοποιήσει το Πανεπιστήμιο Πατρών στο Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο.

Η λειτουργία του Sports Camp θα ξεκινήσει τη Δευτέρα 19 Ιουνίου 2017 και θα ολοκληρωθεί το αργότερο έως και την Παρασκευή 28 Ιουλίου 2017. Ο ιατρός θα πρέπει να παρευρίσκεται στις εγκαταστάσεις του Πανεπιστημιακού Γυμναστηρίου τις καθημερινές Δευτέρα έως και Παρασκευή από ώρες 08:30 (προσέλευση παιδιών) έως και 15:00 το αργότερο  (αποχώρηση παιδιών).

Τα αθλήματα που θα λειτουργήσουν για τα παιδιά είναι:

• Ποδόσφαιρο
  • Αντισφαίριση
  • Κλασσικός Αθλητισμός
  • Καλαθοσφαίριση
  • Πετοσφαίριση
  • Ελληνικοί παραδοσιακοί χοροί

Απαραίτητα δικαιολογητικά για την κατάθεση της αίτησης:

• Αίτηση
  • Τίτλος σπουδών τμήματος Ιατρικής ή αντίστοιχου αναγνωρισμένου τίτλου της αλλοδαπής
  • Πιθανοί επιπλέον τίτλοι σπουδών
  • Επαγγελματική εμπειρία