Ξεκινούν οι προημιτελικοί Φοιτητικοί αγώνες ποδοσφαίρου του Πανεπιστημίου Πατρών 2016-2017 - ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Διατμηματικό Φοιτητικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου 2016-2017

Ολοκληρώθηκε η φάση των Ομίλων του διατμηματικού φοιτητικού πρωταθλήματος ποδοσφαίρου για το ακαδημαϊκό έτος 2016-2017. Το πρωτάθλημα είχε χωριστεί σε τέσσερις ομίλους όπου οι δύο πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου προκρίνονταν στην προημιτελική και στη συνέχεια με αγώνες νοκ-άουτ στην ημιτελική φάση που θα διεξαχθούν την εβδομάδα από Δευτέρα 29 Μαΐου 2017 έως και Παρασκευή 2 Ιουνίου 2017.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΟΜΙΛΩΝ

(Τα δύο πρώτα τμήματα κάθε ομίλου προκρίθηκαν στην προημιτελική φάση)

Α ΟΜΙΛΟΣ

ΙΑΤΡΙΚΗ        9

ΜΗΧ. Η/Υ & ΠΛΗΡ. 3

ΘΕΑΤΡ. ΣΠΟΥΔΩΝ  0

Β ΟΜΙΛΟΣ

ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΕΠΙΧ.    13

ΜΗΧΑΝ. & ΑΕΡΟΝ. ΜΗΧ. 13

ΦΥΣΙΚΟ         12

ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ          11

ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΟ        0

Γ ΟΜΙΛΟΣ

ΦΟΙΤΗΤΙΚΗ ΕΣΤΙΑ            6

ΧΗΜΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ               3

ΒΙΟΛΟΓΙΑΣ   0

Δ ΟΜΙΛΟΣ

ΦΑΡΜΑΚΕΥΤΙΚΗ   14

ΗΛΕΚΤΡ. ΜΗΧ. & ΤΕΧΝ. ΥΠΟΛ. 10

ΓΕΩΛΟΓΙΑΣ  10

ΠΑΙΔΑΓ. ΔΗΜΟΤ. ΕΚΠ/ΣΗΣ          3

ΠΟΛΙΤ. ΜΗΧΑΝ.      3

Στην προημιτελική φάση, τα ζευγάρια που αναδείχθηκαν μετά από κλήρωση είναι:

1. ΙΑΤΡΙΚΗΣ – ΧΗΜΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ
  2. ΦΟΙΤΗΤΙΚΗ ΕΣΤΙΑ – ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ. ΜΗΧ. & ΤΕΧΝ. ΥΠΟΛ.
  3. ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ – ΜΗΧΑΝ. Η/Υ & ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ
  4. ΦΑΡΜΑΚΕΥΤΙΚΗΣ – ΜΗΧΑΝΟΛ. & ΑΕΡΟΝΑΥΠ. ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ

Η Ημιτελική φάση επίσης, μετά από κλήρωση, ανέδειξε τα ζευγάρια αγώνων 1-2 και 3-4, οι οποίοι θα διεξαχθούν την Πέμπτη και την Παρασκευή 1 και 2 Ιουνίου 2017.

Ο Μικρός και ο Μεγάλος Τελικός θα διεξαχθούν την Ημέρα Αθλητισμού του Πανεπιστημίου Πατρών, την Τετάρτη 7 Ιουνίου 2017, ώρες 5:00μμ. και 7:00 μμ αντίστοιχα, στο γήπεδο με φυσικό χλοοτάπητα του Πανεπιστημιακού Γυμναστηρίου.

Σας προσκαλούμε να παρακολουθήσετε τις αγωνιστικές προσπάθειες των φοιτητών!!!

Έχει ήδη οριστεί ο πρώτος προημιτελικός αγώνας μεταξύ των ομάδων της Ιατρικής και των Χημικών Μηχανικών, την Τρίτη 30 Μαΐου 2017, ώρα 6:00 μμ, στο γήπεδο του Πανεπιστημίου Πατρών στο Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο.